15 Можливі причини депресії

Народження дитини та втрата роботи, зміна декорацій та смерть коханої людини, стара психологічна травма і навіть вікові зміни в організмі – причини депресії можуть бути дуже різними. І в кожному випадку вам знадобиться власний підхід.

Депресія – це не просто смуток чи туга. На відміну від цих короткотермінових станів, він триває тривалий час і не залежить від нашого середовища, кола спілкування, способу життя та здібностей. І звичайно, це не є ознакою слабкості, відсутності мети в житті, нестабільності характеру чи неможливості жити в сьогоденні. Це особливий стан психіки, який не піддається нашому контролю. Експерти розрізняють понад 100 різновидів цього захворювання.

“Депресію не можна ігнорувати або легковажно лікувати її. В іншому випадку сильні переживання не послабиться з часом, але лише посилиться. Все це може призвести до серйозних проблем на роботі та вдома, нездатності радіти та насолоджуватися, а в особливо нехтуваних випадках можливі думки та самостійні думки. Навіть якщо депресія спричинена біохімічними змінами в мозку, вона все ще спровокувала це », – пояснює психотерапевт Крістін Хаммонд.

Вона називає 15 найпоширеніших причин свого розвитку.

1.Зміна декорацій

Філіп ненавидить будь -які зміни – настільки, що майже кожен день носить один і той же одяг. Коли йому довелося рухатися через свою роботу, ці зміни спричинили його розлад депресії, що становить ситуацію. Через це у нього були проблеми на новій роботі, і йому було важко адаптуватися до нового середовища. Це може знадобитися цього розладу, який страждає від місяця до року, щоб звикнути до зміни середовища. Психотерапія може допомогти, але важливо проявити терпіння і не поспішати з пацієнтом.

2.Гормональні зміни

Через шість тижнів після народження Анна навіть не мала сил встати з ліжка або прийняти душ. Вона намагалася зробити все можливе, але їй було дуже важко встановити повний контакт з дитиною, і вона відчула відчуження від усіх. Вона намагалася замовкнути ці проблеми, побоюючись реакції коханих. Майже щодня я мріяв просто лежати в ліжку і нічого не робити. Це ознаки післяпологової депресії. Анна потребує негайної допомоги лікаря, поки її стан не загострився.

3.Свіжа психологічна травма

Наслідки психологічної травми зазвичай не з’являються негайно. У Марії трапилася аварія, після чого вона лежала в лікарні на тиждень, а інший учасник аварії потрапив у кому. Хоча не було провини в тому, що сталося, і вона була рада, що вона жива, через три місяці вона почала пригнічуватись. Вона почала мріяти про кошмари, через що вона прокинулася посеред ночі, почалися панічні напади, їй було важко їхати на машині як пасажир, не кажучи вже про те, щоб їхати на себе. Випадок Марії схожий на посттравматичний стресовий розлад, а для лікування їй знадобиться психотерапія.

4.Довга психологічна травма

Коли його синові було дев’ять, Олександр впав у глибоку Apteka-ed депресію. Не розуміючи, що відбувається (зрештою, у його житті все, здавалося, було в порядку), він звернувся до психотерапевта. У процесі цього виявилося, що коли самому Олександру було дев’ять, батько помер у пожежі. Ці травматичні спогади залишалися частково пригніченими, поки його син не досяг того ж віку.

Це так -склане "перенесене горе". Аналогічний синдром виникає, коли дитина ще занадто мала, щоб повністю усвідомити інцидент.

5.Наслідки зловживань

Жорстоке поводження та знущання можуть відбуватися на різних рівнях: фізичне, словесне, емоційне, психологічне, фінансові, сексуальні, духовні. Часто – на декількох рівнях одночасно. Постійна жорстокість тривалий час може спричинити складний ПТСР у жертви, що часто призводить до депресії. Потерпілий відчуває себе загубленим у тумані, втрачає надію, їй здається, що з цього нескінченного циклу немає виходу. Відновлення може зайняти роки, а психотерапія допоможе найкраще.

6.Втрата коханої людини

Луїза було дуже важко пережити втрату чоловіка, з яким вона прожила 21 рік. Вона завжди покладалася на його підтримку, коли його не було, вона відчувала себе загубленою та дезорієнтованою. Вона зрозуміла, що після такого горя тимчасова депресія неминуча, але ця умова не пройшла.

Пригнічений стан після втрати близького родича зазвичай триває рік або довше; Однак це цілком індивідуально. Безцінна допомога може бути надана групами підтримки: У них людина розуміє, що він не один переживає такі почуття.

7.Зміна статусу

Після 25 років шлюбу Марк не міг повірити, що він і його дружина розлучилися. У той же час його зменшили на роботі. Все це виявилося занадто великим тягарем разом. Йому здавалося, що життя закінчилося. Незабаром у нього були думки про самогубство. У цьому випадку ми говоримо про важкий великий депресивний розлад, що вимагає негайного лікування.

8.Ще один психічний розлад

Чоловік Ліки страждав від депресії два роки, і вона помітила певну схему. Протягом декількох днів він був повністю депресивним і відмовився встати з ліжка, і через два -три тижні він раптом став гіперактивним і не зміг заснути через емоційне перенапруження. Це повторювали кожні шість тижнів.

Як виявилося пізніше, він страждав від біполярного розладу – цей стан викликається змінами біохімії мозку і вимагає одночасного лікування психіатра та психотерапевта. З віком хід захворювання може посилитись, тому для пацієнта важливо регулярно спостерігати серед фахівців і вибирати правильні ліки.

9.Перехід до нового етапу життя

Кожен етап етапу дає можливості для зростання, застою чи деградації. Психолог Ерік Еріксон визначив вісім етапів людського психосоціального розвитку. Успішне завершення кожного з них допомагає мінімізувати прояви депресії, але невдача, навпаки, може спричинити депресивний досвід, який зрештою ризикує стати хронічним. Психотерапія може допомогти вилікувати старі психічні травми.

10.Зміна образу мислення

Після декількох невдалих спроб розпочати свою справу, Софія вважала себе невдахою. У неї постійно були негативні думки: "Я недостатньо хороший", "я ніколи нічого не досягну", "Я незначна". У той час вона просто не могла подумати позитивно. Цей дисбаланс призвів до депресивного розладу. Когнітивна психотерапія допомогла Софії зупинити негативне самотипноз.

11.Пригнічені емоції

Вирішення та наполегливість Едварда завжди отримували йому користь. У віці сорок він досяг усе, про що мріяв у дитинстві. Але по дорозі до успіху він ігнорував свої фізичні та емоційні потреби, і в результаті заробив виразку та коліт. Через хворобу ритм життя був змушений сповільнитись, і всі емоції, які він раніше ігнорував одразу на нього. Аналогічна форма депресії вимагає психотерапії. Часто успішне лікування допомагає позбутися не лише психологічних, але й фізіологічних симптомів.

12.Випущені емоції

Під час занять з йоги Крістіна пережила такі сильні емоції, що не могла стримувати сльози. Не одразу вона зрозуміла, що її тіло "тривало" у собі довгий час через останню травму, яка раптом звільнилася завдяки певному Асану. Часто в такі моменти в тілі досвіду багато "сплять". Тіло потребує часу, щоб вирішити наслідки минулих травм та жорстокості. Коли вивільняються заморожені емоції, це може спричинити короткочасну депресію.

13.Зміни в тілі

З віком Ліза почала ненавидіти своє тіло. Вона була дуже засмучена тим, що не могла підтримувати бажану вагу, незважаючи на спорт та належне харчування. Вона двічі народила, перенесла операцію на коліні і зазнала захворювання щитовидної залози. Вона хотіла знову стати молодим, через стрес, у неї був рецидив розладу їжі, який вона зазнала в молодості.

Така депресія викликана порушеннями їжі та невдоволенням власним тілом. Не тільки підлітки, але й дорослі підлягають їй. У таких випадках необхідна спільна робота лікаря, психіатра та психотерапевта.

14.Фінансові проблеми

Нестабільний дохід, проблеми в економіці та на ринку праці, необхідність підтримки сім’ї та бажання бути не гіршими, ніж інші можуть спровокувати депресію. Може допомогти як психотерапевт, так і фінансовий консультант.

15.Духовна криза

Макс вирішив змінити спосіб життя, наближаючись до християнських ідеалів та принципів. Він вважав, що його життя стане кращим завдяки поверненню до віри. Деякий час він справді почувався краще, але потім впав у «духовну депресію» і втратив відчуття зв’язку з Богом. Це змусило його сумніватися в трансформації, яке він пройшов. Але важкі періоди в духовному житті є нормальними та природними. Для подолання такої депресії потрібно буде потрібно терпіння, розуміння та прийняття себе.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai.

Đặt hàng nhanh
Bạn vui lòng ghi rõ cụ thể thông tin mua hàng hoặc yêu cầu, chúng tôi sẽ liên hệ với bạn ngay khi nhận được thông tin!